Výstava robotů

Naši roboti jsou na výstavě!

Přijďte se podívat na naše roboty, které vystavujeme na Úřadu Městské části Praha 13. Roboti tam budou celé prázdniny.

Zahájení výstavy je ve čtvrtek 7. 7. 2022 v 10 h. Přijdete? 

Připravili jsme také pro vás několik workshopů:

Zapoj a programuj

Neděle 10. 7. 2022 14–17 h

Platforma Arduino nám umožní proniknout do světa moderní elektroniky. Ukážeme si, jak zapojit obvod ze základních součástek, jako jsou LED diody a rezistory. A jak napsat pro nenápadnou destičku program, který diody rozbliká.

Pro menší jsme si připravili práci s platformou BBC Micro:bit, kterou budeme programovat pomocí bloků.

 

1,2,3...Robot!

Neděle 17. 7. 2022 14–17 h

Máš rád roboty a chceš vyzkoušet něco nového? Přijď si vyzkoušet práci s kouzelným robůtkem mTiny, který umí jezdit, zpívat, kreslit a mnoho dalšího, a to jen díky kódovacímu peru a kódovacím kartám, které nám umožní řešit spousty zábavných úkolů a vymýšlet různé hry. Vyzkoušíme také robota VEX 123. Ukážeme si, jak roboti fungují a zároveň si zkusíme splnit jednoduchý challenge. Dokážeš, aby robot dělal to, co chceš? Přijď a pronikni do světa robotiky.

 

Programuj robota kreslením

Neděle 24. 7. 2022 14–17 h

Zkus naprogramovat robota pomocí čáry nakreslené na papír! Budeš využívat Ozobota, kterému nakreslíš trasu plnou křižovatek, po které pojede. Na nakreslenou čáru budeš navíc malovat barevné symboly, podle kterých se robot bude řídit a bude tak zatáčet do správného směru na křižovatkách, měnit svoji rychlost nebo měnit barvu. Rychle a jednoduše si vyzkoušíš základy robotiky. Čeká na tebe také bludiště s včelkou Beebot.

 

Blikáme diodami

Středa 27. 7. 2022 14-17 h

Přijď si vyzkoušet programování BBC Micro:bit od úplných základů. Naučíš se základy kódování pro destičku Micro:bit v blokovém jazyce a aktivovat LEDky integrované na samotném Micro:bitu za pomoci vestavěného akcelerometru. Vyzkoušíme také robotickou stavebnici, kam destičku Micro:bit zapojíme a naprogramujeme. 

 

Všechny workshopy jsou na Úřadu Městské části Praha 13 a jsou zdarma.


Naši partneři
SGP
SGP
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Akademia Alexandra
Jednota školských informatiků
SELLI
Magistrát Hlavního města Prahy
Centrum pro talentovanou mládež
FZŠ Trávníčkova