Dvě šance v Trávě

V sobotu 12. listopadu 2022 od 9:00 h do 13:00 h  se uskuteční naše tradiční akce Dvě šance v Trávě.
Jedná se o zábavný program pro všechny zvídavé děti, které rády pronikají prostřednictvím různých zajímavých programů do tajů  práce s počítači.

Akce je určená pro děti ve věku 7 - 14 let. 

 

Akci podpořilo Hl. m. Praha   a Praha 13 

 

Děti si vyzkouší sestavit a naprogramovat několik různých robotů, ukážeme si nejzajímavější trendy z oblasti programování, logických her a vědy.

PŘIHLÁŠKA

Harmonogram:

9:30 - 11:00
11:30 - 13:00

Staň se inženýrem robotů
OBSAZENO

více informací

Stavíš rád z Lega? V tom případě si můžeš k nám přijít vyzkoušet robotickou stavebnici, ze které si sestavíme věci, jako je autíčko nebo pavoučí robot. Tím to ale zdaleka nekončí. Mozkem celého stroje se totiž stane destička Micro:bit, díky které to nebude jen hračka na dálkové ovládání, neboť svůj výtvor budeš moci pomocí blokového programování učinit skutečným samostatným robotem.
Bez věkového omezení.
Lektor: Matyáš Hronek

Vytvořte si robotického mazlíčka
OBSAZENO

více informací

Přijď si vytvořit svého vlastního robotického mazlíčka! Nejdříve mu vyrobíme improvizované tělo z papíru a poté mu dáme srdce v podobě destičky Micro:bit, s kterou se naučíme od základu pracovat. Mazlíček bude dávat najevo svou spokojenost a budeš ho moci naučit reagovat na různé podněty jako je dotyk (hlazení) či pohyb. 
Bez věkového omezení.
Lektor: Matyáš Hronek

Ylands EDU
OBSAZENO

více informací

Baví tě hrát Minecraft? Pak určitě zkus náš workshop se sandboxovou hrou Ylands EDU. Tato česká hra nám umožní vytvořit a naprogramovat pomocí jazyka podobnému Scratchi vlastní scénáře, budovat a objevovat nová dobrodružství v herním světě přesně podle našeho kódu. 
Bez věkového omezení
Lektoři: Adam Dobiáš 

Šifrujeme levou zadní

více informací

Jak zajistit, aby si vaše zprávy přečetl jen ten, komu opravdu patří? Stačí použít takovou šifru, jejíž princip nikdo jiný nezná. Naučíme se používat ty nejjednodušší šifry, které se ale bez znalosti příslušného klíče stávají prakticky nerozluštitelnými.
Program je vhodný pro děti od 10 let.
Lektor: Tomáš Veselý

Grafika na počítači
OBSAZENO

více informací

Naučíme se používat grafický editor Krita a vyzkoušíte si, jaké to je kreslit na počítači. Budeme k tomu používat grafický tablet. Grafika na počítači má tu obrovskou výhodu, že si můžeme uložit několik verzí obrázku a pak vybrat ten, který se nám nejvíc líbí. Už žádné gumování a špinavý papír. Vhodné pro všechny, které baví kreslení.
Bez věkového omezení.
Lektor: Ingrid Majerová

Základy Stop motion animace
OBSAZENO

více informací

Animace se používá již dlouho a to na spousty místech. Na této lekci si ukážeme, jak animace funguje, kde všude se používá a její různé techniky, které si samozřejmě sami vyzkoušíte.
Je potřeba si s sebou přinést vlastní telefon nebo jiné zařízení schopné pořizovat fotografie a následně je přenášet do počítače.
Bez věkového omezení.
Lektor: David Adjal 

Green screen aneb svět akčního filmu
OBSAZENO

více informací

Zelená plocha se ve filmech používá tehdy, kdy filmaři chtějí herce přesunout třeba na vesmírnou loď, nebo když chtějí, aby superman lítal. My si v této lekci ukážeme jak na to a také si vyzkoušíme, jako praví filmaři, práci s touto vychytávkou.
Bez věkového omezení.
Lektor: David Adjal

Scottie Go!
OBSAZENO

více informací

Robůtek Scottie potřebuje tvou pomoc! Scottie Go! je hra, ve které budeš programovat pohyb robota ve stejnojmenné aplikaci na mobilu a tabletu. Nebudeš však programovat v elektronickém zařízení, ale pomocí deskové hry a zadání potom přeneseš do aplikace pomocí kamery. 
Program je vhodný pro mladší děti od 7 let.
Lektoři: Karolína Plačková

Human resource Machine

více informací

Chceš se naučit základy jednoduchého programování? Tak si přijď vyzkoušet programování v Human Resource Machine, kde pomocí skládání příkazů musíš přetřídit, upravit a přenést krabice z jednoho pásu na druhý a to vše s co nejmenším počtem příkazů a cyklů.
Bez věkového omezení.
Lektor: Tomáš Veselý

Sestav si svůj virtuální obvod v Logisimu

více informací

Už jsi někdy přemýšlel, co se děje uvnitř počítače? Přijď si vyzkoušet práci v intuitivním vzdělávacím programu Logisim! Poznáš nejdůležitější logické operace a naučíš se navrhovat jednoduché obvody, které jsou základem každého moderního počítače.
Program je vhodný pro děti od 10 let.
Lektor: Vítek Mach

Kreslení ve 3D
OBSAZENO 

více informací

Vyzkoušíme si jednoduchý nástroj Tinkercad, ve kterém budeme modelovat přívěšek např. na klíče. Dále si ukážeme, co všechno je potřeba udělat s naším modelem, než ho bude tiskárna schopná vytisknout. A abychom si usnadnili čekání než se nám vše vytiskne, tak se naučíme kreslit pomocí 3D pera.
Program je vhodný pro děti od 8 let.
Lektor: Lukáš Moravec

Vytvoř si hru v Kodu
OBSAZENO 

více informací

Baví tě počítačové hry a chtěl by sis jednu vytvořit? Kodu Game Lab je 3D programovací prostředí, kde si můžeš vymodelovat vlastní krajinu, přidat postavy a objekty, a pak už stačí jen programovat. Přijď se s prostředím seznámit a vytvořit si závodní hru, ve které si pak můžeš s kamarádem zazávodit. 
Bez věkového omezení.
Lektor: Sára Bobková

Vylepši design svých projektů

více informací

Chtěl by si umět vytvářet komiksy podobné těm opravdovým? Nebo jsi už někdy dělal prezentaci do školy a zjistil jsi, že to není úplně to, co sis představoval? Ukážeme si práci v online programu Canva, ve kterém zvládneš tohle všechno a mnohem víc! Komiksy, tapety, prezentace, ale i Youtube videa, nebo webové stránky.
Bez věkového omezení.
Lektor: Sára Bobková

Postav si svoji Roombu

více informací

Nejdříve si ze stavebnice VEX GO postavíme vlastního robota. Následně budeme robota programovat tak, aby se choval jako automatický vysavač, tzn. bude se projíždět po místnosti a vyhýbat překážkám před které přijede.
Program je vhodný pro děti od 8 let.

Lektor: Lukáš Moravec

Naprogramuj robůtka Codey Rockey!
OBSAZENO

více informací

Naprogramuj robůtka Codey Rockey! Tento robot se skládá ze dvou oddělitelných částí, z řídící jednotky robota, na které je display, a z podvozku, který umí například detekovat čáry nebo rozpoznat zda je v okolí nějaký objekt. Vyzkoušíme s robotem různé věci, například něco nakreslit a na animovat. Nebo si také vyzkoušíme slalom a soutěžení v rychlostním závodu.
Program je vhodný pro mladší děti od 7 let.
Lektor: Karolína Plačková

Co se skrývá uvnitř

více informací

Zajímá tě, jak vypadá počítač zevnitř? Chceš se naučit, jak postavit svůj vlastní počítač? Pokud si odpověděl ano na kteroukoli z těchto otázek, tak neváhej, tento workshop je pro tebe! Společně rozebereme počítač a probereme k čemu každá část slouží. 
Bez věkového omezení.
Lektor: Adam Dobiáš

 

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/o-kudy-z-nudy/bannery-a-loga


Naši partneři
SGP
SGP
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Akademia Alexandra
Jednota školských informatiků
SELLI
Magistrát Hlavního města Prahy
Centrum pro talentovanou mládež
FZŠ Trávníčkova