Celostátní kolo Mladý programátor 2017

České Budějovice 12. - 14. 5. 2017

Napjatá slavnostní atmosféra přeplněné učebny čekající na vyhlášení výsledků. Sedmdesát dětí vybírající si své ceny. Takhle vypadalo nedělní dopoledne, ale vraťme se na začátek.

Po dlouhé cestě jsme se ocitli na vlakovém nádraží v Českých Budějovicích a vydali se směr ZŠ a MŠ L. Kuby, kde nás čekalo krásné uvítání v podobě dárkových taštiček a polštářků. Čas utíkal rychle a než jsme se stačili zabydlet v našich třídách, mířili jsme na večeři

a po ní, celí od špaget, na slavnostní zahájení, kde jsme ocenili vítěze regionálních kol a zkoukli dech beroucí vystoupení budějovických gymnastek a karatistů.

Večer jsme strávili hraním deskových her a unavení z cesty jsme téměř po ulehnutí všichni spali.

Další den nás po vydatné snídani čekalo dlouho očekávané programování. Děti se tři hodiny potily u svých počítačů a lámaly si hlavu se složitými otázkami, které si na ně letošní téma (Marie Terezie) nachystalo. Vyčerpaní se pak odvlekly na oběd, aby mohly strávit odpoledne hraním míčových her v tělocvičně, kterou nám škola kvůli nepříznivému počasí zprovoznila. Po večeři nám ale počasí už přálo a my se vydali na dobrodružnou výpravu po stopách QR kódů, která nám umožnila poznat České Budějovice a projít je křížem krážem, abychom se nakonec dostali na náměstí Přemysla Otakara II. a odevzdali naše obtížně zjišťované odpovědi. Den jsme zakončili těžce vybojovaným hraním počítačových her.

Nedělní ráno už se mlžilo v oparu očekávání. Jen málu se podařilo najít výsledky, které porota vyvěsila na zeď třetího patra. Vyhlašování proběhlo v přátelském duchu: děti nadšeny cenami a vedoucí spokojeni s jejich výsledky.

Sára

Fotogalerie

Další fotky najdete na stránce soutěže http://soutez.tib.cz

Výsledky:

Kategorie A

1. místo - Filip Majer

2. místo - Richard Smáha

5. místo - Radovan Holčík

7. místo - Fixa 001 (Daniel Dočkal, Jáchym Míchovec)

9. místo - Jan Tichon

16. místo- František Šimek

 

Kategorie B

4. místo - TELMA (Vítek Mach, Jan Telinger)

7. místo - Ondřej Palouš

14. místo - Jiří Křeček

19. místo - David Adjal

 

Kategorie C

1. místo - Tomáš Veselý

 

Celkové výsledky, zadání a řešení úloh najdete na stránce soutěže http://soutez.tib.cz


Naši partneři
SGP
SGP
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Akademia Alexandra
Jednota školských informatiků
SELLI
Magistrát Hlavního města Prahy
Centrum pro talentovanou mládež
FZŠ Trávníčkova