Programujte s námi s Baltíkem!

 

Připravili jsme pro vás nové stránky zaměřené na programování – Baltíkův receptář

Od roku 2004 se zabýváme programováním pro děti v multimediálním programu Baltík. Máme kroužky programování pro děti od 6 do 16 let, organizujeme soutěže v programování s celostátní působností, připravujeme metodické materiály a školení pro učitele.

Díky těmto dlouholetým zkušenostem nabízíme širokou nabídku výukových materiálů pro programování v Baltíkovi. Materiály obsahují zadání úlohy, řešení programu v PDF a hotový program v Baltíkovi. Programy jsou většinou drobné hry, které jsou pro děti nejen zábavné, ale dokážou děti i mnohému naučit. Programování v Baltíkovi ukáže dětem, že programování není žádná věda, základní principy jsou vlastně velmi jednoduché. Naučí-li se děti programovat, naučí se dovednost, bez které se v budoucnu neobejdou.

Díky materiálům získáte spoustu rad, postupů, návodů a inspirace. Materiály jsou v elektronické podobě a reagují na aktuální potřebu moderního vzdělávání.

Výukové materiály a programy je možno stáhnout na stránkách http://receptar.tib.cz

Stránky obsahují jeden ukázkový projekt, kde si můžete prohlédnout program a výukové materiály. Ostatní materiály si můžete stáhnout po nabití vašeho konta body. Jeden projekt vyjde zhruba na 30,- Kč. Zakoupené materiály si můžete stahovat opakovaně. V popisech projektu najdete, které znalosti žáci procvičí.

Databázi materiálů doplňujeme a budou stále přibývat.

 


Naši partneři
SGP
SGP
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Akademia Alexandra
Jednota školských informatiků
SELLI
Magistrát Hlavního města Prahy
Centrum pro talentovanou mládež
FZŠ Trávníčkova