Náš tým

Zuzana Kocíková

Vystudovala obor učitelství matematika/fyzika na MFF UK – a už na vysoké škole ji počítače velmi zaujaly. Dokonce do takové míry, že si v prvním roce VŠ koupila svůj vlastní počítač Atari. Kroužek Baltíka pak uspořádala pro svého syna Davida, a protože byl o programování velký zájem, chtěla dát celé činnosti nějakou formu. První kroužky byly v kočárkárně se starými počítači. Nyní je ředitelkou organizace TIB a zastřešuje všechny akce, soutěže, workshopy a tábory. Kromě toho učí kroužky Baltíka, většinou mírně pokročilé a pokročilé. Má ráda turistiku a háčkování, doma se stará o kočku Leiu.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

David

Na kroužek Baltíka chodil od 1. třídy – Davidovými slovy „od té doby, co to šlo“. Aktuálně ho potkáte na kroužku programování Baltík začátečníci, který vede, nebo na letním i příměstském táboře TIB. Baví ho malování a sledování filmů. Jeho ideální film musí splňovat jednu podmínku: být kvalitní. Studuje na gymnáziu.

 

 

Sára

Sama začala chodit na kroužky TIB v 5 letech a už je několikátým rokem lektorkou. Vídat ji můžete na příměstských a letních táborech. Ale i na Filozofické fakultě UPOLu nebo při sportu, kterému se ve volném čase hodně věnuje. K ostatním Sářiným oblíbeným činnostem patří čtení, poslouchání hudby a „další typické studentské věci“. Má pět sourozenců, kočku Aljašku a Dakotu a jejím nejoblíbenějším jídlem je fazolové burrito.

 

 

Tobiáš

Chodí na střední školu, dál by rád pokračoval na univerzitu s IT zaměřením. Poprvé začal programovat v Baltíkovi v první třídě a na vyšším stupni se pustil i do C#. Účastní se soutěží v programování buď jako soutěžící, nebo již jako porotce. Mezi jeho oblíbené knihy patří Zaklínač, Pán prstenů a Hraničářův učeň – čtení je jednou z věcí, kterým se věnuje ve svém volném čase. Mimo knihy ale tráví čas i při jízdě na kole či sledování seriálů. Doporučuje shlédnutí filmu The Social Dilemma (2020).

 

 

Adam

Asi 6 krát se účastnil našeho letního tábora, a proto se stal lektorem Baltíka. Chodí na gymnázium, hraje tenis. Doma se stará o psa a hodně rybiček. Někdy prý i o sestru, která se také účastní akcí TIB.

 

 

Michal

Je lektorem Baltíka, Blokového programování a není náhodou, že jezdí i na naše letní tábory. Nejoblíbenější téma celotáborové hry věděl bez rozmýšlení: Mafie (rok 2016). Chodí ČVUT, kde sice začíná vyučování brzy, ale ranní vstávání mu nedělá problémy. Dlouhou dobu hrál volejbal, v současnosti se věnuje fotbalu.

 

 

Adam

Studuje na Právnické fakultě UK obor Právo a právní věda. Baví ho cestování, čtení a sportování. V TIB vede kroužek Robotická laboratoř, ke které se dostal přes Arduino.

 

 

Barbora

S Baltíkem začala už jako předškolačka, pak se stala lektorkou. Vystudovala Všeobecné lékařství na 2. Lékařské fakultě UK v Motole a svůj čas ráda věnuje běhání, in-line bruslení a chození kamkoliv do přírody. Pokud zrovna nečte učebnici do školy, tráví čas s rodinou, kamarády a čte detektivky od Jo Nesba.

 

 

Antonín

Na ČVUT studuje na Fakultě dopravní. Volný čas věnuje hraní na kytaru a orientačnímu běhu. V TIB učí kroužek Programování Scratch, ke kterému se dostal díky svým rodičům.

 

 

Lenka

Vede kroužek Blokové programování na ZŠ Malostranská a pedagogická činnost ji provází i v profesní kariéře. Vystudovala obor učitelství – informatika, a právě informatiku teď vyučuje na střední škole. Na Matematicko-fyzikální fakultě UK vede kurzy pro učitele informatiky a přednáší programování. Volný čas věnuje hlavně orientačnímu běhu, divadlu, nebo četbě. Jejím nejoblíbenějším filmem je Vykoupení z věznice Shawshank.

 

 

Klára

Studuje na gymnáziu a v TIB učí Robotickou školičku. Ráda čte – hlavně žánr fantasy a sci-fi, hraje na klavír a ve volném čase stíhá ještě hrát tenis a lezení. Doma se stará o králíčka.

 

 

Radovan

Je lektorem Baltíka na FZŠ Brdičkova. Studuje na gymnáziu a již devět let hraje divadlo. Doma chová křečky.

 

 

Matyáš

S programováním Baltíka začal na základní škole a již od čtvrté třídy používal vyšší programovací jazyky. Nyní studuje na gymnáziu v Českých Budějovicích. V TIB učí online kroužek Programování v C#, ale můžete ho potkat i na prezenčních akcích. Oboru IT by se chtěl věnovat i na své budoucí vysoké škole. Proto věnuje svůj volný čas právě programování; ale i plavání, cyklistice a pečení. Jeho oblíbené žánry knih a filmů jsou sci-fi a fantasy, například Harry Potter nebo Star Wars.

 

 

Libuše

Vystudovala Pedagogickou fakultu v Plzni, obor matematika a fyzika. Učí hlavně matematiku, IT, programování v Baltíkovi a robotiku. Samotné IT učí asi 18 let, s Baltíkem se prvně seznámila při doplňovacím studiu na VŠ - ale to ji příliš nezaujal.  Začala se mu pak věnovat až se synem, který se učil Balítka na kroužku a úplně mu propadl. Od něj teprve pochopila, o čem program je a co všechno s ním můžou děti tvořit. Ve volném čase relaxuje s rodinou nebo se věnuje oblíbenému programování, robotice, sportu či šití. Ráda stráví čas i s filmy Pán prstenů anebo Harry Potter.

 

 

Ondřej

Počítačům se věnuje od šesti let a jednou by se chtěl programováním i živit. Současně studuje na gymnáziu v Českých Budějovicích, učí Python v TIB a je členem sdružení VPSFree.cz. Zajímá se o techniku, přírodní vědy a scifi. Také se věnuje umění: rád chodí do divadla, hraje na klávesy, a výčet jeho „spousty zájmů“ zahrnuje třeba i cestování nebo vaření.

 

 

Lukáš

Studuje obor SIT (Softwarové inženýrství a technologie) na Fakultě elektrotechnické, FEL ČVUT, a rok studoval v Nizozemsku. Zajímá se o letectví a umělou inteligenci. Pomáhá s organizací příměstských táborů a akcemi TIB.

 

 

David

V TIB působí již od jeho založení, lektorem je pak asi 15 let. Nyní vyučuje C# pro pokročilé. Vystudoval ČVUT, FIT a programováním se i živí. Můžete ho potkat na našich soutěžích, přehlídkách a hlavně na letních táborech s Baltíkem, kde je hlavním vedoucím.

 

 

Ivan

Mezi jeho záliby patří taneční sport, provoz na železnicích a astronomie. Kromě toho stíhá vést kroužek Web pro začátečníky – a studium na Filozofická fakulta UK obor Český jazyk a literatura. Můžete ho zastihnout i na akcích TIB.

 

 

Jiří

Učí kroužek C# mírně pokročilí. Programováním zabírá také nemalou část svého volného času, ale chvilky tráví také třeba cyklistikou. Studuje na Fakultu elektrotechnickou na ČVUT.

 

 

Vojtěch

Rád jezdí na kole, chodí na výlety, hraje tenis a doma se stará o kocoura a králíka. Mimo to studuje septima na gymnáziu a jeho oblíbeným předmětem je matematika. V TIB nejdříve navštěvoval kroužek LEGO robotů Mindstorms a později kroužek Arduina. Nyní kroužek Legorobotů učí.

 

 

Vítek

Mimo studiu na Fakultě informačních technologíí při ČVUT se rád věnuje modelování letadel. Učí kroužek Web začátečníci a do světa technologií vstoupil v osmi letech.

 

 

Filip

Učí programování v C# a ve svém volném čase se také rád věnuje počítačům. Studuje na gymnáziu a hraje na příčnou flétnu. Účastní se programovacích soutěží a našich letních táborů.

 

 

Ingrid

Věnuje se beach volejbalu a hraje na klarinet. K TIB jsem se dostala přes své bratry, kteří už dlouho chodí na naše kroužky. Začala proto jezdit na naše letní tábory i učit Baltíka.

 

 

Matěj

Vede kroužek Baltíka již šestým rokem. A právě programováním nebo hraním her se zabývá i ve svém volném čase. Studuje na ČVUT FEL a o prázdninách se účastní našich příměstských táborů.

 

 

Martina

Hlavní náplní její práce je to, co shrnuje pojem administrativa – komunikace s rodiči, s lektory a také se školami (na kterých jsou kroužky TIB). Ráda relaxuje s rodinou, hlavně se svými dětmi; také háčkuje, pracuje na zahrádce nebo si zajde zaplavat či zajet na výlet na kole.

 

 

Lukáš

S TIB je spojen již mnoho let. Učí Baltíka na FZŠ Chlupova a 3D tisk. Vystudoval na SPŠE Ječná (Střední průmyslová škola elektrotechnická) a nyní po roční pauze pokračuje ve studiu na Fakultě elektrotechnické při ČVUT. Mezi jeho zájmy patří programování a hraní si s různými elektrickými obvody. Doma se stará o 2 psy, kočku a želvu. Zbytek shrnuje svými slovy tak, že se snaží najít ideální poměr work-life balance, tedy rovnováhu mezi učením, žitím a prokrastinováním.

 

 

Petr

Programuje od 7 let, proto mu přijde nejdůležitější, aby děti co nejlépe porozuměly samotnému programování, či fungování robotů. To aplikuje i na svých kroužcích Unity a Scratch pokročilí. Studuje na FIT na ČVUT. Také hraje na klavír, nejradši má jazz.

 

 

Šimon

Dokončil magisterské studium na ČVUT, FEL (Fakulta elektrotechnická). Má rád akční sci-fi filmy a zvířata - doma mají psa a dvě kočky. Jinak se zabývá programováním, pomáhá na akcích TIB a hraje basketbal.

 

 

Karolína

Účastní se letních i příměstských táborů TIB a je lektorkou kroužků Čarování s Baltíkem a Robotika pro holky. Ráda hraje beach volejbal. Studuje na gymnáziu.

 

 

Jan

Je lektorem Baltíka na ZŠ Bronzová a studuje ekologii na ČZU. Svůj volný čas tráví nejraději společně s přáteli nebo nad dobrou knihou. Dlouho s námi jezdí na letní tábory s Baltíkem.

 

 

Vojtěch

Kromě studia gymnáziu hraje beach volejbal, basketbal, má rád i lezení. Sám si vyzkoušel různé kroužky TIB – Baltíka, Webové stránky a asi 5 let navštěvoval Programování C#. To je i kroužek, který nyní vede.

 

 

Andrea

Nejdřív začala jezdit na naše letní tábory a poté učit Robotickou školičku. Kromě toho tancuje folklor, hraje na klarinet a ráda čte fantasy.

 

 

Jiří

Začal programovat asi v 15 letech a momentálně studuje ČVUT FEL, obor OI (Otevřená informatika) se zaměřením na umělou inteligenci a základy počítačových věd. Programování a elektrotechnice se věnuje i vedle svých školních povinností. I když přímo s Baltíkem v TIB nikdy nepracoval, vede kroužek Bastlení s rodiči. Čas si ale najde i na sport a starání se o svou kočku Lili.

 

 

Jan

Od druhé třídy programuje, a proto je IT jednou z věcí, kterou se zabývá většinu času. To zahrnuje i výuku Web pokročilí a Python pokročilí v TIB. Studuje na Fakultě informačních technologií na ČVUT a nejvíc ho nejvíc baví krimi seriály a filmy.

 

 

Filip

Jeho první zkušeností s počítačem byly hry: začínal s Freddi Fish (Rybička Freddi), teď si oblíbil hry logické. Počítačům se věnuje i při studiu na ČVUT FEL, oboru OI – Otevřená informatika. Své záliby popisuje jako „hromadu věcí“; učí kroužek Python online, programuje nebo tvoří videa.

 

 

Tomáš

Nejčastěji ho můžete spatřit právě u počítače. Kroužky vede již od osmé třídy, nyní je to Python. Studuje na ČVUT FEL obor Otevřená informatika. Baví ho tvorba webových aplikací a plavání, ve škole byla jeho nejoblíbenějším předmětem matematika a fyzika. Dlouho s námi jezdí na letní tábory TIB, účastní se programátorských soutěží a úspěšně se umisťuje na předních pozicích.

 

 

Jakub

V TIB působí již dlouho – učil kroužky Baltíka a nyní má na starosti kroužek Scratch. Kromě toho jezdí na naše letní tábory. Studuje střední průmyslovou školu a hraje na kytaru a rád čte fantasy knihy.

 

 

Jiří

S Baltíkem poprvé pracoval ve třetí třídě na kroužku v Českých Budějovicích. A právě kroužek Baltíka vede i v TIB, společně s Programováním Scratch. Vystudoval ČVUT FEL a nyní pracuje jako vývojář mobilních her v Charged Monkey. Kromě IT věnuje svůj čas fotografování, hraní stolních her, grafice a vaření. Má rád fantasy, ať už ve formě knižní (Zaklínač), nebo filmové (Pán prstenů).

 


Naši partneři
SGP
SGP
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Akademia Alexandra
Jednota školských informatiků
SELLI
Magistrát Hlavního města Prahy
Centrum pro talentovanou mládež
FZŠ Trávníčkova