Workshopy

 

V rámci využívání nových vyučovacích metod a organizačních forem výuky, při kterých jsou vytvářeny vhodné podmínky pro rozvíjení klíčových kompetencí žáků, Vám naše organizace nabízí tematicky zaměřené workshopy, kde si žáci ověřují využitelnost školních poznatků v praxi. Tato aktivita je určena pro žáky 1. stupně základní školy (včetně školních družin).Témata, která si můžete vybrat dle věku dětí, lze zařadit mezi průřezová témata, která tvoří nedílnou součást základního vzdělávání.


Workshopy probíhají v prostorách učebny TIB (Trávníčkova 1744, Praha 13). Jedná se o dvouapůlhodinový program – tři vyučovací hodiny + přestávka na svačinu. Děti pracují u počítače samy nebo ve dvojicích. Programy jsou vhodné jak pro děvčata tak i chlapce.

Finanční příspěvek na materiál a lektora činí 70 Kč za dítě.

Příšerky s.r.o.

Vytvořte si svoji vlastní příšerku a udělejte pro ni klubovou členskou kartu. Možná si i zatancuje s Baltíkem. Program je vhodný pro děti od 2. třídy.

Číst dál...


Internetové bludiště

Na internetu najdeš spoustu fajn věcí, které tě baví nebo se ti hodí třeba do školy. Potkáváš tam kamarády, spolužáky, ale samozřejmě i úplně cizí lidi. Ne vždy ale víš zcela jistě, jestli ten člověk, se kterým si píšeš, je vážně ten, za koho se vydává. Musíš proto vědět, na co si dát pozor a co dělat v případě, že tě na internetu potká něco nepříjemného.

Číst dál...


Deník mimozemšťana

Našli jsme havarovanou kosmickou loď mimozemšťana Pityho, ve které byl velmi zničený deník. Budeme se ho snažit rekonstruovat, abychom zjistili, jak Pity vypadal, ze které planety pocházel, jaké měl přátele a jak žil. Program je vhodný pro žáky bez zkušeností s prací na počítači - od 1. třídy.

Číst dál...


Baltíkovo bludiště

Hraješ rád hry na počítači? Máš rád labyrinty? Zabloudíš snadno nebo máš orientační smysl? Přemýšlel jsi někdy, jak taková hra vzniká? Přijď si vytvořit vlastní počítačovou hru – bludiště. Jak bude vypadat, co tam bude za nástrahy, je jen na tobě. Při vytváření hry – při programování hry - ti bude pomáhat čaroděj Baltík. Program je vhodný od 3. třídy.

Číst dál...


Moje vizitka

Vyrobte si s Baltíkem originální vizitku! Chcete si vyrobit svou vlastní vizitku, kterou pak můžete rozdávat při různých příležitostech ostatním? Existuje spousta programů přímo na tvorbu vizitek, lze si ji udělat ručně v různých textových nebo grafických editorech. Toužíte-li po originálním vzhledu vizitky, použijte Baltíka. Program je vhodný od 2. třídy.

Číst dál...


Stavitel

Zahrajte si se spolužáky na stavitele domů. Jaké domy vidíte venku cestou do školy? Možná krásné stavby, možná jednotvárné paneláky. Váš dům, i když vytvořený jen na počítači, bude jistě nejlepší. Program je vhodný od 2. třídy.

Číst dál...


Vytvoř si hru v Kodu

Baví tě počítačové hry? Co si jednu vytvořit?! V Kodu je to snadné, naučíme se v něm vyrábět hru závodní nebo střílečku a ukážeme si, jak modelovat 3D svět v těchto hrách. Program je vhodný od 4. třídy.

Číst dál...


Baltíkovy závody

V Baltíkově – zemi, kde žijí všichni čarodějové Baltíci, se bude konat významná událost. Každý rok totiž obyvatelé Baltíkova pořádají velké závody – Baltíkoboj. Mohou se ho zúčastnit Baltíkové ze všech počítačů. Soutěží se ve všech disciplínách – běh, čarování, hádanky a podobně. Bez tebe to ale Baltík nezvládne. Pomozme tedy obyvatelům Baltíkova uspořádat závody a našim Baltíkům v počítačích zúčastnit se a podat co nejlepší výkon. Program je vhodný pro žáky od 1. třídy.

Číst dál...


SketchUp

Naučte se vytvářet své vlastní 3D modely jako třeba dům. V programu SketchUp se děti naučí ovládat základní nástroje, není to složité. Zkusíme si takový jednoduchý 3D model vytvořit. Program vhodný od 4. třídy.

Číst dál...


Legoroboti

Zkuste si u nás postavit vlastního robota, co umí jezdit a komunikovat. Jednoduše a zábavně vás seznámíme se základy konstruování robotů LEGO Mindstorm EV3 a jejich programování. Jedná se o dvouhodinový program. Program je vhodný od 4. třídy.

Číst dál...Naši partneři
SGP
SGP
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Akademia Alexandra
Jednota školských informatiků
SELLI
Magistrát Hlavního města Prahy
Centrum pro talentovanou mládež
FZŠ Trávníčkova