Dvě šance v Trávě

 sobota 30. listopadu 2019 od 9:00 do 13:00 h

FZŠ Trávníčkova a TIB, z.s. pořádá i letos pro ty, kteří si rádi "hrají", zábavný program zaměřený na logiku a vytváření vlastních postupů.

Ukážeme vám nejnovější a nejzajímavější trendy z oblasti programování a robotiky, ale také logických her a vědy.

Cena:   100,- Kč (za celý program)

 

Akce je určena pro děti ve věku 7 - 13 let. Čekají na ně zábavné programy zaměřené na logické myšlení a vytváření vlastních postupů. Děti si mohou vybrat dva různé workshopy, a tak mají dvě šance vyzkoušet si různé naučné aktivity (z každého bloku jeden). Akce je pouze pro samotné děti bez rodičů.

Akci podpořilo Hl. m. Praha      

Roboty RoboMaster a drona zapůjčila firma TELINK, spol. s r.o

Harmonogram:

 9:00 -   9:30 Registrace účastníků
  9:30 - 11:00 První blok programů
11:00 - 11:30 Přestávka
11:30 - 13:00 Druhý blok programů  

Info na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

PŘIHLÁŠKA

 

První blok programů

Staň se architektem

lektor: Adam Kocík

 

Chtěl by sis vyzkoušet postavit dům a omrzely tě hry jako je třeba minecraft? Přijď si zahrát na architekta a seznámit se s jednoduchým programem Trimble SketchUp. Seznámíš se základy modelování v programu, který používají i profesionálové. Přesto to můžeš zvládnout i ty. 
Kamarád Dash

lektor: Ivan Anikin

 

Pokud jsi zaujatý roboty a chceš si vyzkoušet, co v dnešní době už takoví roboti dokáží, pak jsou Dash Roboti ta správná možnost. Jsou ovladatelní přes jakékoliv mobilní zařízení přes Bluetooth. Můžeš si vyzkoušet všechny dostupné funkce tohoto robota a plnit zajímavé úkoly hravou formou.

Zapoj a naprogramuj

lektor: Tomáš Veselý

OBSAZENO

Platforma Arduino nám umožní proniknout do světa moderní elektroniky.Nejprve zapojíme obvod ze základních součástek, jako jsou LED diody a rezistory. Následně napíšeme pro nenápadnou destičku program, který jednotlivé diody rozbliká. Vytvoříme model laserové zbraně, kterou bude potřeba nabíjet, aby mohla střílet – prostě jako ve sci-fi filmu!

Filmová kouzla

lektor: Kateřina Kultová

OBSAZENO

Víš, co je to "Greenscreen"? Viděl si někdy, jak herci místo v reálném prostředí hrají svou scénu před podivným zeleným pozadím? Zelené plátno je pak nahrazeno libovolným prostředím vysokých hor, mořem nebo rušným městem. Dáme ti možnost nejen nahlédnout pod pokličku takové tvorby, ale dokonce si ji prakticky vyzkoušet!
Programovatelná deskovka

lektor: Lukáš Moravec

 

Robůtek Scottie potřebuje tvou pomoc! Scottie Go! je hra, ve které budeš programovat pohyb robota ve stejnojmenné aplikaci na mobilu a tabletu. Nebudeš však programovat v elektronickém zařízení, ale pomocí deskové hry a zadání potom přeneseš do aplikace pomocí kamery.
Vytvoř si hru v Kodu

lektor: Milan Malačka

OBSAZENO

Baví tě počítačové hry a chtěl by sis jednu vytvořit? V Kodu Game Lab si snadno vymodeluješ krajinu tvého herního světa, do kterého umístíš postavičky a jiné objekty. Poté celý svět programováním rozhýbeš, aby si si mohl s kamarádem zazávodit nebo zahrát jednoduchou střílečku.
Co se skrývá uvnitř

lektor:Jirka Štengl

 

Pracuješ rád s počítačem? Nechtěl by jsi zjistit jak počítač pracuje a z jakých komponent se skládá? Pokud ano přijď se k nám s parťákem v jednom trochu povrtat.

Létání s dronem

lektor: David Kocík

OBSAZENO

Pojďme si společně zalítat dronem. Na tomto programu si dron DJI Mavic nejprve vybalíme a uvedeme do létacího režimu a potom se s ním každý proletí na školním hřišti.

 

Druhý blok programů

Lego Robotika

lektor: Šimon Pavlín

OBSAZENO 

Pokud tě fascinují roboti a jejich programování, pak je pro tebe LEGO robotika ta správná volba! Sám si budeš moct postavit robota, co se bude hýbat, vydávat zvuky a dělat jiné činnosti podle vaší volby. Jednoduše a zábavně se seznámíš se stavebnicí LEGO Mindstorms EV3 a s programováním. Program je vhodný pro děti od 9 let. 
Blikáme diodami

lektor: Jirka Štengl

 

Pojď si k nám vyzkoušet programování na destičku Micro:bit. Naučíme tě jak zacházet s LEDkami integrovanými na samotné destičce a vyzkoušíme si pár animací s nimi.

Malý vědec

lektor: Martin Havlíček

 

Zajímá tě, jak to že na světě věci fungují tak, jak fungují? Chtěl by jsi zjistit, proč to tak je? Pomocí řady senzorů se stavebnicí iTriangle budeme experimentovat a ukazovat, že fyzikální zákony neplatí jen na papíře.

Jak sestavit Robota

lektor: Sára Bobková

OBSAZENO

Rád tvoříš a vymýšlíš nové věci? Roboti budou součástí naší budoucnosti. Přijď si nějakého sestavit. Díky stavebnici Lego WeDo si můžeš spojením několika součástek vytvořit funkčního robota, který se rozjíždí a zastavuje, jak jen chceš. A co třeba robota hlídače, který rozezná pohyb? Program je vhodný pro děti od 7 let. 
Hlavně nenarazit do zdi

lektor: Milan Malačka

Roboti mBoti se dají ovládat bezdrátově mobilem. Zajímavější ale bude, když je naprogramujeme, aby sami plnili zadaný úkol. Naučíme je jezdit po čáře, reagovat na světlo a vyhýbat se překážkám. Naučíme se tak pracovat v prostředí podobném jazyku Scratch.

Souboj tanků

lektor: Matěj Prokopič

OBSAZENO 

Chceš si vytvořit počítačovou hru? V jednoduchém prostředí Scratch, ve kterém se každý rychle zorientuje, uděláš si jednoduchou hru, kde se v ultimátním souboji utkají dva tanky. Scratch je vizuální programovací jazyk, jedná se o nejrozšířenější a nejpopulárnější programovací jazyk pro děti na světě.
Laboratoř SAM Labs

lektor: Ivan Kraus

Chtěl by sis vytvořit chytrý domovní zvonek nebo třeba elektronicky ovládaný zámek? SAM Labs je sada elektronických součástek, kterou lze používat s Legem. Na tabletu nebo počítači součástky pospojuješ a naprogramuješ tak pravidla pro ovládání světel, motorů či bzučáků různými tlačítky a senzory.

Roboti válečníci
lektor: Tomáš Veselý

OBSAZENO

Jednou z letošních novinek firmy DJI je robot RoboMaster S1, kterého je možné programovat v jazycích Scratch nebo Python. Hlavní jednotka je vybavená kamerou s technologií rozpoznávání obrazu a čtyřmi koly s válečky, které umožňují všesměrový pohyb. Přijďte si všechny funkce robota vyzkoušet na vlastní kůži! Uspořádáme soutěž o nejlepší program pro bojového robota.

 


Naši partneři
SGP
SGP
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Akademia Alexandra
Jednota školských informatiků
SELLI
Magistrát Hlavního města Prahy
Centrum pro talentovanou mládež
FZŠ Trávníčkova